Tuesday , August 20 2019
Home / turkey / Fed Başkanı, faiz artırmaya give edeceklerini açıkladı – Finans haberlerinin doğru adresse

Fed Başkanı, faiz artırmaya give edeceklerini açıkladı – Finans haberlerinin doğru adresseABD Federal Reserve Bankası Başkanı Jerome Powell, ABD Başkanı Donald Trump tarafından yapılan eleştirilerin ardından faiz oranlarını yükseltme politiżnı izlemeye devam edeceğini açıkladı. Powell, the New York congregation for Powell, "Faiz oranları hala tarihsel standardlara göre düşük". Powell, cadet faiz artışlarının etkisinin belkisin olduğunu ve bunları görmek için bir yıl ya da daha uzun bir süre beklenmesi gerekebileceğinin altını çizdi.

"MORE ECONOMY BOUGHT YENNY"

New York Economics Cultubünde yaptığı conuşmada Powell, "Ben u Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), a great economical dairy for tahminer spray güçlü büyüme yönünde. Finansal zayıflıklar ise ılımlı bir seviyede. The finance is for sure, for the policies you want, the artık daha fazla vazgeçilmez durumda. Çok hızlı gitmek riskli "değerlendirmesinde bulundu.

Powel sözlerini, "Her zaman olduğu gibi, para politikaı kararlarımız ekonomiyi yolunda tutacak şekilde tasarlanacak", şeklinde tamamladı.

Federal Reserve Bank, but you can either read it or not. Powell'ın bu açıklamasından sonra Aralık ayında faiz oranlarının tekrar yükselmesi bekleniyor.
Fed Başkanı Powell'ın yaptığı konuşmasının ardından Dow Jones endeksi neredeyse 500 puan yükseldi. Gün ortasında piyasalar, faiz oranlarında bir artış olursa, çok hafif olacağını söyleyen Powell'ın mesajına anında cevap verdi. (İHA)


Source link