Friday , August 23 2019
Home / turkey / Aybüke is a dacha 'sinus' yüzünden circle oluyordu

Aybüke is a dacha 'sinus' yüzünden circle oluyorduDr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Hasan Emre Koçak, Küçük kızın kendilerine burun akıntısı, yüksek Ateş ve gözünde kızarıklık şikayeti ile getirildiğini anlatarak "Yaptığımız tetkiklerde Goz küresi ICINDE, MIKROP toplanması dediğimiz bir aspen odağı olduğunu gördük. ILK geldiğinde görmesinde Sorun yoktu ancak saatler ICINDE gözünün kapandığını've Gorm kaybı başladığını bunges of the tongue of the beast of the tongue of the beast of the tongue.

'TEDAVİDE GEÇ KALINIRSA GÖRME KAYBI VE BEYİN İLTİHABI YAŞANABİLİR'

Göz kresi içinde enfeksiyon gelişmesi durumunun nadir görüldüğünü belirten Dr. Koçak, sinusoidal sonucunda gözde apsenin curves sıklığının da yüzde 5 olduğunu belirtti. Dr. Koçak şunları söyledi:

"Ust Soluna yolu enfeksiyonu sonucunda gelişen sinüzit've onun sonucunda gelişen bir komplikasyon ile Goz ICINDE periorbital aspen dediğimiz bir aspen oluşuyor. Bu Gibi durumlarda öncelikle ILAC tedavisi veriyoruz ancak Gorm kaybı yaşanırsa ameliyat ile enfeksiyonu Drena ediyoruz, yani boşaltıyoruz. UST Soluna yolu sonucunda, sinüzit görülme Oran yaklaşık yüzde 5 civarında. sinüzit sonrasında da Orbital komplikasyon dediğimiz goz küresi ICINDE oluşan enfeksiyonun da acute sinüzit olanlarda görülme Oran yüzde 5 civarında. Oldukça nadir görülen bir durum. goz iltihabı yaşayanların hemen doctoral başvurması gerekiyor. Tedavinin kesinlikle hastanelerde yapılması gerekiyor. Evde antibiyotik gibi ilaçlar nouns, tedavi edilebilecek bir tür değil. Geç kalınırsa gözde görme kaybı kalıcı olabilir. Daha da ilerlerse beyin iltihabına neden olur. "

BURNUNDA TIKANIKLIK YAŞANDI

Aybüke Aygün self sender içerisinde gözünde görme kaybı yaşadığını ve çok korktuğunu belirterek, şimdi kendisini iyi hissettiğini söyledi. 3 çocuk annesi Serp Aygün de "Burun akıntısı ve ateş nam. Ancak burnu tıkalı olduğu için akamıyordu. Selfce acil servise başvurduk. İlaç aldık, şikayetleri devam eti. eğitim ve araştırma hastanesi olduğu için buraya getirdik. Doktorlarımızın çabasıyla tamamen iyileşti. Doktorlarımıza teşekkür ediyoruz "dedi.


Source link