Thursday , August 22 2019
Home / slovakia / Digitalizácia môže zvýšiť HDP Slovenska o 16 miliárdére

Digitalizácia môže zvýšiť HDP Slovenska o 16 miliárdéreTradičné zdroje rastu sa pomaly vyčerpávajú. Za posledných 30 rokov Slovensko zaznamenalo rýchly rozvoj. HDP on the obyvate viability of the mediums in 1996 and 2017 and 114%.

By the way, Slovensko úrovňou digitalizácie priblížilo krajinám západnej a severnej Európy, do roku 2025 by mu prieslo ročne dodatočných 16 miliárdér v hrubom domácom produkte (HDP). You will be able to enjoy the beauty of the year 2018 from the start of the year.

Slovensko by you table, you have to spend a lot of money on the economy and have a chance to work on the digital economy. The McKinsey "The rise of Digital Challengers – Perspective on Slovakia" is dedicated to the global conference.

Find HDP

Ako uviedli author of the article, tradičné zdroje rastu sa pomaly vyčerpávajú. Za posledných 30 rokov Slovensko zaznamenalo rýchly rozvoj. HDP on the obyvate viability of the mediums in 1996 and 2017 and 114%.

If you are interested in investing in a business, you have to pay a price on a non-subscription basis from the Európskej únie Fund. In the lodge, you will find a postupne narážajú na svoje limity.

Podľa Heleny Sarkanovej zodpovednej za McKinsey Digital na Slovensku produktivita Slovenska zaostáva za zvyśk Európy. HDP is on the way to the hotspot, while the water is in the middle of the water, the water is "veľkej päťky EÚ" (Nemecko, Veľká Británia, Francúzsko, Taliansko a Španielsko).

Výhoda lacnej pracovnej sily sa postupne zniuoje. Slovenská ekonomika je podkapitalizovaná – základný kapitál na zamestnanca je zhruba o polovicu nižší ako v týchto krajinách.

Zároveň sa prejavujú negatívne demografické trendy, zniżovanie pôrodnosti, emigrácia či starnutie. Slovensko podľa autorov štúdie potrebuje nový motor ekonomického find, a tým by mohla byť práve digitalizácia.

Môžme dobehnúť lídrov

Slovensko má podľa McKinsey potenciál dohnať "digitálnych šampiónov", medzi ktorých sa radia štáty Beneluxu, Škandinávie, Estónsko a Írsko. Hlavnými výhodami Slovenska sú otvorenosť trhu, veľký podiel vysokoškolsky vzdelaných ľudí, ako aj šroká dostupnosť digitálnej infraštruktúry, zdôrazňuje štúdia.

Digitálna ekonomika na Slovensku tvorila v roku 2016 takmer 6% celkového HDP – o niečo menej ako digitólnych šampiónov, kde to bolo v priemeru 7% HDP.

Okrem tradičných spoločností, ktoré začínajú do digitalizácie investovať, na Slovensku vyrástlo aj niekoľko úspešných technologických firiem, ako napríklad Eset, Pixel Federation, Exponea alebo Sli.do.

Digitalizácia podstatne zmení charakter potrebných vedomostí a schopností obyvateľstva. "For technical support, you will be able to automate 53% of the workload in Slovensk.

This is by predstavovalo až 1.2 milióna pracovných cities. Dosah na zamestnanosť a celkovú productivitu bude závisieť od pripravenosti ľudí a štruktúry ekonomiky. Ľudia si prácu pravdepodobne nájdu tak, ako to bolo aj v predchádzajúcich technologických revolúciách.

"Automatizácia tý predstavuje príležitosť posunúť ekonomiku k produkcii vyššej pridanej hodnoty," upozornil Dan Svoboda, Managing Partner pre McKinsey Čechy a Slovensko.


Source link