Saturday , January 29 2022

Partizan i Cedevita se paralud nadali: Budućnost pojela FMP

[ad_1]

Nadali su se navijači Partizana i Cedevite da bi FMP mogao da napravi malo iznenađenje i pobedom protiv Budućnosti pomogne crno-belima i zagrepčanima u borbi za drugu i treću position uoči plej-ofa. Meśutim, crnogorski predstavnik u ABA ligi ispoštovao je višegodišnju tradija i prilično lako slavio na gostovanju u beogradskom predgrađu: FMP – Budućnost 70:87

Iako je ekpi Jasmina Repeše bila umorna od doubleog kola u Evroligi, FMP prosto nije bio competitor. Sa lošim šutem spoly i vrlo mekanom odbranom, Panteri su mogli samo da budu deset minuta competition.

Budućnost je odigrala dobar meč. Ništa više od toga, ali i to je gostima bilo dovoljno da bez mnogo potrošnje dođu do pobede. U nkoliko navrata imali with prednost od 18 poena, FMP je uspevao samo da pripreti …

Panter su se držali no u prvih deset minuta. Potom with potonuli. Budućnost je pravila velike probleme domaćinu posle pikend rol igre. Blista je Nemanja Barović, with Klark and Jackson.

Đetići with posle 20 mins imali 16 poena vška. After that se znao pobednik duela u beogradskom predgrađu. Istina, sjajni Dragan Apić zadavao je silne probleme Jasmin Repies. Centar Beograđana meč je završio sa 26 poen i šest skokova. On je jedini bio dvocifren u tabora domaćina, što dovoljno govori da FMP nije bio u stanju da parira spaletnijnim gostima.

Kod Budućnosti najbolji je bio Klark sa 17 poena, doc je Barović dodao 16.

Đetići with ovim trijumfom zadržali third position sa skorom 10-5. FMP sad ima šest pobeda i devet poraza.